top of page

Lugemise harjumus - maailma rikkaimate inimeste olulisim harjumus

Artikkel "The Reading Habits Of The Wealthiest People In The World" (Blinkist, autor Sanda Wu, 12.01.2021)

toob välja, et maailma rikkaimad inimesed loevad väga palju raamatuid. Nad nimetavad raamatuid elu parimaks investeeringuks.


Ameerika ühed edukaimad investeerijad Charlie Munger and Warren Buffett kasvasid üles, alustades lihtsate teenimisvõimalustega juba alates noorukieast, teenides 2$ päevas. Praegune tulu on $20 biljonit kasumit aastas.

Nende igapäevase elu juurde kuulub raamatute lugemine juba varasest east - Warren Buffet on oma plus veetnud 80% oma igapäevasest ajast raamatutega.

Buffet ütleb: "No matter where you are in life, keep on learning and you will succeed" - Kus iganes sa oma eluga oled, jätka õppimist ja sa saavutad edu.

Mungeri sõnul need inimesed, kes raamatuid loevad, lähevad igal õhtul magama targemana, kui nad olid ning ärkavad targemana.


Ettevõtja Elon Musk kasvas üles Lõuna-Aafrikas ja alandamise surve all. Teda aitasid elus edasi fantaasia- ja teaduspõhised raamatud, mis andsid talle turvalisust ning uusi vajalikke teadmisi.

Bill Gates - maailma rikkaim inimene - loeb aastas läbi 50 raamatut. Vaatamata sellele, et ta kohtub pidevalt huvitavate inimestega ja käib palju maailmas ringi, eelistab ta siiski uute teadmiste saamiseks lugeda raamatuid.

Sarnaselt kutsus Mark Zuckerberg - Ameerika meediamagnaat, ettevõtja, Facebooki kaasasutaja ja filantroop - üles kõiki inimesi temaga ühinema, et lugeda iga 2 nädalaga läbi 2 raamatut.


Niisiis, mis on sinu lugemise eesmärgid?

Kas tahaksid minna täna magama targemana, kui sa olid?

Kuigi lugemine on väärtuslik, tunnevad paljud inimesed seda ajaraiskamise või väärtusetuna, Millleks lugeda, kui saad päeva lõpetada mõnusat TV showd vaadates? Või koguneda sõpradega?

Mis siis, kui saaksid kõik lugemise kasud ilma, et loobuksid teistest mõnusatest asjadest?


Sa saad!


*************

Lühikokkuvõtte artiklist koostas Siivi Jõgi.

Loe artiklit:Veel kasulikke artikleid:


ALL LEADERS ARE READERS - Rikkad ja edukad inimesed on pühendunud lugejad ja neil on oma kindel lugemise rutiin. Loe, millal ja mida nad loevad ning mis on nende lemmikraamatud:


"Lugemise harjumus viib eduni":LUGEMISE OSKUSE ARENDAMISEST loe siit:Comments


Single Post: Blog_Single_Post_Widget