top of page

Reisile keelt praktiseerima!? Minu Workaway kogemused...

Sõidan lennujaama poole ja suund on esialgu Düsseldorf. Ehk tegelikult Weeze, sest tegu on Ryanairi lennuga. Reisi algul on mul ka reisikaaslane - abikaasa, kes tuleb tegema 5-päevast"nädalavahetuse puhkust"! Siis jään edasi 10ks päevaks omaette seiklema.

Ega ma endiselt veel ei tea, kelle pool siis pikemalt üksi olles peatuda saan. Tahaksin vähemalt ühe terve nädala olla kohaliku, s.t saksa keelt rääkiva pere/ inimese juures.

Jutt on Workaway süsteemist, mida reisil ühe praktika allikana kasutada kavatsen.

Ega selline pikka aega ette planeerimine polegi eriti minu moodi. Seega olen täiesti rahulik ja hakkan praegu Tartu-Tallinna teel autos otsima uuesti majutuse pakkujaid.

Kodus olles kirjutasin algul ka Šveitsi inimestele. Ühelt sain eitava vastuse kohe, kuid teised kaks pole veel vastanud. Süsteem näitab, et nad ongi hilised vastajad... Seega oleks mul vaja järgmiseid võimalusi uurida. Lisaks kahtlen palju selles, et Šveitsis võin sealse dialekti tõttu oma keelega hätta jääda.Või siis ei arene nii palju saksa nn baaskeel.

Silma hakkasid ka Austria hostid. Olen ju Münchenis juba ülehomme ja siis sealt Austria eriti kiviga visata!

Autos kirjutangi ühele noorele perele - (peres 2-a laps, koerake) ja elavad oma majas Tirolis Alpide vahel.

Loodus on imeline! Kohe köidab!

Eks Šveits tundus seetõttu sama ahvatlev. Saadan kirja ära.

Aga môtlema paneb see, et nemadki on umbes 7 päeva sees vastajad.

Niisiis - ma ei saa ikkagi vaid neile lootma jääda.

Uurin hoopis last-minute hoste. Šveitsi ja Austria poole peal pole midagi mulle sobivat.

Neid on ka vaid näpuotsaga - umbes 4-8 “pakkumist”.

Aga Saksamaal - lausa 40!

Ja mõte peatubki ühel kunstnikuproual, kes soovib enda vastostetud 200-aastase maja renoveerimiseks abikätt. Persoonilugu, abikätt ootavad tööd, piirkond - kõik sobib. Workaway veebilehe statistika näitab, et proua vastab umbes 2-3 päeva jooksul.

Saadan kirja teele!

Vaatame, kes ja mida vastab. Esialgu kirjade saatmisega lõpetangi.

 

OLEN LENNUKIS - muigan endamisi rahulolevalt, kui kuulen saksakeelset tervitust ja lennuga seotu edasiandmist. Nii vähe on õ