top of page

Super Reading 2 / Super(kiire) lugemine

Teine nädal superlugemise kursuselt on tehtud. Kui sa loed siin seda teemat esimest korda, siis soovitan enne lugeda eelmist blogipostitust, kiirlugemise esimese nädala kokkuvõtet. Meeldetuletuseks lisan, et tegemist on 21-päevase Jim Kwicki poolt läbiviidud online-kursusega, mille tulemuseks on lugemiskiiruse suurenemine vähemalt 20-25% ulatuses või enamgi. Minu enda lugemise kiirus on suurenenud praeguseks 60%.


Teisel nädalal keskendusime loetava sisu peale. Kiiruse tehnikad olid meil juba 7 päevaga treenitud, neid peab igapäevaselt edasi harjutama. Või õigemini harjutame, et see MUUTUKS UUEKS LUGEMISHARJUMUSEKS. Ja eelmised ning "valed" lugemise oskused kaoksid.


Praegu peaksime igal nädalal lugema vähemalt ühe raamatu läbi. Kuna me oleme selleks võimelised. Keskmine raamat pidavat Jimi sõnul sisaldama 64 000 sõna, seega saab enne teha kerge arvutusliku käigu hetkel loetava raamatu kohta, et see mahutuks antud kriteeriumi alla.

"LEADERS ARE READERS"- Jim Kwick - Liidrid on lugejad. Inglise keeles kõlab see ütlus mõjusamalt. Aga see on tõsi. Liidrid loevad raamatuid. Liidrid loevad palju. Lugemine arendab aju, mälu, annab kiirema mõtlemise võime, parema analüüsi- ja eneseväljendusoskuse. Kui lugemise harjumuse arendamise teema sind rohem huvitab, siis vaata blogisse selleaastaseid postitusi, kust leiad veel palju huvitavat lugemise kasulikkuse kohta.


Aga nüüd siis meie eelmisest nädalast.

Mida õppisime:

  1. Subvocalization ehk siis sisekõne elimineerimine lugemise ajal. Teisisõnu 3-2-1 tehnika kasutamine lugemise ajal.

  2. "As your body moves, your brain grooves" - Jim Kwick. Keha ja aju teevad koostööd. Treeni end ja sinu aju saab ka treenitud. Kahe ajupoolkera koostöö tugevdamine, vasaku käe visuaalse järjehoidjana kasutamine.

  3. Speed Drill - veelgi (!!!) suuremal kiirusel lugemine, kiirlugemise drill 4-3-2-1 tehnika abil, teksti sisu mõistmine. Kiirlugemise treenimine aitab kiiremini mõelda. Mõtteid ja infot haarata.

  4. "Training your soft focus will activate your peripheral vision" Jim Kwick - Perifeerse nägemise olulisus lugemisel, "hajutatud pilk" koos info laiema haaramisega. Selleks hakkasime uut oskust arendama - źonglöörimist kolme palliga. Jah, just seda!

  5. "Questions are the answers" - Küsimused on vastused. Küsi enne lugema hakkamist küsimusi ja sinu aju hakkab automaatselt loetust vastuseid otsima, ning leiabki. Abiks on WH-küsimused: Who, When, Where; What, Why and How. - Kes, Millal, Kus, Mis, mida; Miks, Kuidas...?

  6. Taking Notes (3 methods) - märkmete tegemine ( 3 meetodit) aitab loetut paremini mõista, säilitada ja vajadusel teisi edasi õpetada. Tee märkmeid peale lugemist.


Lisan veelkord, et kavatsen peale kursuse läbimist Jim Kwickilt saadud väärtuslikke teadmisi jagama hakata. Kui sa tunned juba praegu, et oled samuti kiirlugemisest huvitatud, siis võid mulle kirjutada või helistada ja lisan sind eelnimekirja.

Email: siivi@avamaailm. com, tel 529 8974
コメント


Single Post: Blog_Single_Post_Widget