top of page

Super Reading 1/ Superlugemine

Alustasin 22. märtsil 21-päevast online koolitust "Super Reading", läbiviijaks on maailmakuulus koolitaja - superlugeja Jim Kwick.

Senise möödunud nädalaga olen oma tulemustest üllatunud, positiivselt muidugi. Peab mainima, et liitudes selle koolitusega, oli minus ka kübeke skepsismi - et kuidas MINA saan kiiremini lugema hakata? Samas olin juba pikka aega Jim Kwicki instagramis jälginud ning (samuti Mindvalley instat, mille kaudu koolitusega liitusingi), niisiis olin ikkagi teadlik ka, et Jim Kwick teeb inimestega imesid.

Alguses liitusin tasuta 2-tunnise Mindvalley tutvustava koolitusega, juba seal läbiviidud väikese praktika järel nägin enda lugemise kiiruse kasvu. Nii ma siis läksingi Super Reading koolitusele.


21-päevane koolitus rajaneb igapäevase 15-minutilisel Jimi veebiloengul, mille järgselt tuleb tegeleda enda lugemise tehnikatega tegelemisega. Ning tagasisidestada community' s ehk postitada enda areng siseplatvormile.

Kui algul tundus, et iga päev vaid veidike aega sellele pühendada polegi justkui midagi, siis täna, 10ndal päeval võin öelda, et alahindasin kursuse intensiivsust ja tegemist on pühendumist vajava õppimisprotsessiga. Mille sisse kuuluvad ka väikesed tagasiminekud. Kuid seegi on protsessi osa.


Esimesel päeval õppisime ära, kuidas arvutada keskmine sõnade arv minutis ja seda erinevate raamatute puhul (WPM - words per minute), harjutasime põhiliselt uue lugemistehnika kinnistamist. Või nagu Jim ütleb - vanade ja valede lugemisharjumuste kaotamist.


Lugemispraktikaga on vajalik tegeleda endale sobival ajal, mil oled kõige enam ärkvel ja segamatu. Igapäevane kohustuslik lugemisoskuse treenimise aeg on 10 minutit. Kuigi see tundub väikese ajana, on silmadele ja uute tehnikate õppimine päris piisav pingutus. 2. nädalal lisandub vaikselt juurde veel 3-minutiline praktika (eesmärgiks on sisekõne eemaldamine lugemise ajal ehk 3-2-1 meetodi harjutamine).


Mida ma siis õppisin esimesel nädalal?

  1. Visuaalse järjehoidja kasutamise ehk sõrmega/käega lugemise järje hoidmise

  2. Silmade fikseerimine visuaalsele järjehoidjale

  3. Lugemise kiiruse suurendamine, keskendumata sisule (see on alates 2. nädalast uus oskus, mida õpime)

  4. Sisekõne eemaldamine lugemise ajal (uitmõtted jms)

  5. Kehahoiak ja raamatu õige hoid lugemise ajal

  6. Ühtlase hingamise olulisus

  7. Aju poolkerade töö ühtlustamine 1-minutilise harjutuse abil enne lugema asumist


Kui minu esimese päeva (ehk nn vana lugemise) WPM oli 278, siis 7ndal päeval oli 355 WPM. Vahepeal esines kõikumisi (427, 355, 321, 384 WPM - see pidi normaalne protsessi osa olema).

Keskmise lugeja WPM on 200, ent iga inimene on individuaalne ja Jim rõhutab pidevalt, et ei maksa teiste järgi joonduda ja progress on väga erinev inimeseti.


Nii et ...edasi, edasi, edasi! Olen vaimustuses oma arengust VAID 10 päeva jooksul. Ees ootab veel 11 päeva!


Ole sina ka siin liinil!

Jagan ka kale järgmise nädala kokkuvõtteid ning edaspidi õige pea hakkan oma teadmisi koolitustel ka jagama. Küsi, kui oled juba esimene huviline siivi@avamaailm.com või tel 529 8974.

Vt Ava Maailma instagrammi : #ava_maailm


"GET READY TO BE ON THE ADVENTURE OF YOUR LIFE TIME" - Jim Kwick
Comments


Single Post: Blog_Single_Post_Widget
bottom of page