top of page

VALI ENDALE SOBIVAIM HISPAANIA KEELE ÕPPIMISE VORM. TELLI HISPAANIAKEELNE TÕLGE 

* Hispaania keele kiirkursus eraisikule või sõpruskonnale - personaalne või minigrupile.

Kui ees on ootamas reis Hispaaniasse või Lõuna-Ameerikasse, siis just 6-nädalane hispaania keele kiirkursus valmistab Sind kiiresti ette hispaaniakeelses maailmas orienteerumiseks.

Loe täpsemalt hispaania keele kiirkursuse kohta või võtühendust, et saada vastused tekkinud lisaküsimustele.

* Hispaania keele eraõpe - Kui Sulle meeldib hoopiski endale sobivas ajas ja tempos õppida ja personaalne lähenemine õppimise protsessi ajal. siis selleks on sobivaim variant eratunnid. Neid saame läbi viia kas online-teel või Lõuna-Eesti piirkonnas ka otsekohtumistena.

* Hispaania keele tõlge - Kui vajad abi hispaaniakeelse kirja või dokumendi tõlkimisel, või hispaaniakeelses otsesuhtluses hakkamasaamiseks, kirjuta või helista mulle ning saad oma probleemile kiiresti lahenduse.  

 MINU HISPAANIA KEELE TAUST

Alustasin hispaania keele õppimist 2007.a Tartu Rahvaülikoolis kuubalase Damaso Ortiz´e käe all. Paralleelselt keeleõppega reisisin igal aastal sagedaselt Hispaaniasse, mõni aasta hiljem juba ka Ladina-Ameerikasse (Panamá, Dominikaan, Kuuba, Argentiina). Keelt olen õppinud nii Eestis kui ka Hispaanias. Esimesed aastad intensiivselt, viimased aastad teen aeg-ajalt läbi Hispaania keeltekoolide täiendkoolitustel. Juba aastaid on hispaania keel minu igapäevaosaks olnud. Parima keelepraktika olen saanud oma reisidel, tänu pealehakkamisele ja suurele soovile keelt rääkima hakata ning tänu seal tekkinud paljudele tutvustele ja sõprussuhetele. 

Ise hakkasin hispaania keelt õpetama 2014. a., luues suhtlusklubi nimetusega Hispaania Keele Padjaklubi "Hola, ¿qué tal?" Praegu teen aeg-ajalt 6-nädalaseid intensiivkursuseid, mis on reisile minejatele hea ja kiire keelesüst. Minu lemmikuteks õpetamise vormideks on individuaal- ja minigruppide õpe, samuti õpetan alates 2020.a gümnasiste valikaine raames.

 

 

MIKS JUST MINUGA HISPAANIA KEELT ÕPPIDA?

Enamasti pöördutakse minu poole vajadusega enne reisi kiire keeleõpe saada. Kui näen õhinat ja suurt sisemist soovi õppida, tekitab see ka minus endas paraja elevuse. Koos õppijatega oleme hea meeskond, sest õppimine on vastastikune protsess, kus koostööl on suur olulisus. Iga õppija edusamm on edusamm ka minu enda jaoks ja rõõm on alati kahepoolne.

Minu peamiseks õpetamise eesmärgiks on anda edasi praktiline kõnekeel, mida saab igapäevaselt ja esmasuhtluses kasutada, näiteks reisil olles.  Innustan oma õppijaid keelt koheselt kasutama ja tegema seda niipea, kui võimalus tekib.  Motiveerin ja  annan iseenda näidete abil palju nõu - nii keele õppimise, selle tagasilöökide, kui ka rääkimise ja edusammude osas. 

Keele õpetamisel on mind palju aidanud see, et olles ise kirglik keelteõppija, tean täpselt, mis on keele õpetamisel oluline ja mis mittevajalik. 

Jälgin, et minu tundides oleks vaheldurikkus, samuti väldin oma teatud kriteeriumide kaudu akadeemilist ja "koolipingis" õppimise tunnet.

Aeg-ajalt kutsun videosilla kaudu tundi nn päris hispaania keele rääkijaid ehk oma sõpru nii Hispaaniast kui ka Lõuna-Ameerikast. 

Olen Barcelona ja Madridi hispaania keele õpetajate organisatsiooni liige ning osalen enese täiendamiseks pidevalt online-kursustel või kohapealsetel kohtumistel, samuti täiendan end Editorial Difusión'i kohtumistel läbi online-keskkonna.

Minu igapäevasesse ellu annab palju vürtsi enda hispaaniakeelsete sõpradega suhtlemine. Naudin hispaania keele õpetamist ja teen seda just niikaua, kui minu enda sees on põlemas kirg ja rõõm!

Õpetamisele lisab professionaalsust 2019. a saadud täiskasvanute koolitaja 6. tase

 

Kui Sul on küsimusi, siis võta minuga julgesti ühendust! 

Helista tel 52 98974, kirjuta siivi@avamaailm.comkiika Instagrami või minu personaalsele Facebooki lehele või kirjuta kontaktivormi.

¡NOS VEMOS PRONTO! NÄEME VARSTI!

TAGASISIDED HISPAANIA KEELE KIIRKURSUSTELE

Olen väga rahul, et valisin valikkursuseks hispaania keele kuna sain aru, et see mulle ikka väga meeldib ning nüüd on ka võimalus seda ilmselt edasi õppida. Väga hea oli see, et kuulasime ja vaatasime ka lisaks tavalistele õppematerjalidele veel youtubest ja ka raadiost populaarseid laule ning päevakohaseid uudiseid. Kui vähegi huvi on siis kindlasti soovitaksin teistele, kuna see kursus ei ole just eriliselt pikk ning kui tõesti meeldib siis saab ise keelega edasi tegeleda ja kui ei meeldi siis saabki jätta asja sinna paika.

Karlote, Nõo Reaalgümnaasium

bottom of page