top of page

NÕO REAALGÜMNAASIUMI õpilaste tagasiside / november 2020

Karlote:

Olen väga rahul, et valisin valikkursuseks hispaania keele kuna sain aru, et see mulle ikka väga meeldib ning nüüd on ka võimalus seda ilmselt edasi õppida. Väga hea oli see, et kuulasime ja vaatasime ka lisaks tavalistele õppematerjalidele veel youtubest ja ka raadiost populaarseid laule ning päevakohaseid uudiseid. Kui vähegi huvi on siis kindlasti soovitaksin teistele, kuna see kursus ei ole just eriliselt pikk ning kui tõesti meeldib siis saab ise keelega edasi tegeleda ja kui ei meeldi siis saabki jätta asja sinna paika.

Eddi:

Jah olen väga rahul oma valikuga. Väga huvitavad õppemeetodid ja suure entusiasmiga õpetaja. Nagu öeldakse, õppeaine on huvitav kui seda huvitavalt õpetada, õpetaja Siivi sai sellega suurepäraselt hakkama ja minu huvi selle keele vastu aina suurenes. Mõnedel õpetajatele oleks kasuks võtta eeskuju Siivilt. KIIDAN! Meeldisid laulud, huvitav ja vajalik sõnavara ning õpetaja positiivsus. Kas soovitaksin teistele? Si, si ja veelkord si! Silmaringi laiendav ja huvitav valikaine. Oleks võinud olla ka varasematel aastatel. Hea meelega oleks võtnud B2 keelena Hispaania keele mitte inglise keele, kuna B2 on juba põhikoolis kätte saadud ja on pidev kokkupuude sellega.

Eduard

Olen oma valikuga igati rahul, sest õppisin palju uut ning mu huvi hispaania keele vastu ainult tõusis.
Meeldis, et oli palju vestlemist ning keele rakendamist. Saime teada ka elulisi väljendeid ja keskendusime rohkem keele praktilisele kasutusele, kui kuivale grammatikale, mis on õppimise algstaadiumis vähem oluline.
Kas soovitaksin teistele? Jah, otse loomulikult. Nädalaga õppisin üht keelt rohkem kui kunagi varem ning tundides oli alati lustakas ning huvitav. Peaaegu kõik olid motiveeritud õppima ning protsess kulges minu jaoks väga soravalt.

ELVA GÜMNAASIUMI õpilaste tagasiside / juuni 2020

Ekke:

Ma olen rahul, et valisin selle kursuse. Mulle meeldis kogu tunni ülesehitus, see erines päris palju näiteks saksa või inglise keele tundide omast. Ma sain palju keelelisi teadmisi, aga ka palju teadmisi  hispaania kultuuri kohta ja ka nende riikide kultuuri kohta, kus samuti räägitakse hispaania keelt. Kindlasti soovitan, see keel on ju maailmas väga levinud ja see tuleb vägagi kasuks rahvusvahelisel tasandil. Ma ei oska korralduslikule poolele midagi juurde lisada.

Getriin:

Hispaania keele tunnid olid väga kasulikud. Keele õppimise teeb huvitavamaks, kui seda on võimalik ka kunagi praktiseerida. Olen oma valikuga rohkemgi kui rahul. Üks vähestest tundidest, mis on tõsiselt huvitavad ja meeldivad, ning millest on rõõm osa võtta. Sõnavara laienes pea iga tunniga ning näiteks muusikat kuulates oli huvitav märgata, et mõned laused/sõnad arusaadavad on. Õppisin ka veidi iseseisvalt juurde. Meeldis see, et me ei tegelenud tuimalt vaid grammatikaga, vaid keskendusime ka kultuurile, rääkimisele ja muule elulisele. Kui toimuks järgmine aasta järelkursus, oleksin kindlasti käpp.

Markus

Hispaania tunni kohta on ainult kiidusõnu öelda, õpetaja tegi asjad hästi selgeks ja midagi rasket polnud. Tunnid möödusid sujuvalt ning arusaamatused said lahendatud. Väga meeldis kuidas te tunnile lähenesite (erinevad YT videod, tervitused teie sõprade poolt, tunnis külalised, muusika kuulamine, kultuurist rääkimine/oma kogemustest). Soovitaksin teistele õpilastele kindlasti, kui on huvi keelte õppimiste vastu. Õpetaja teeb tunnid hästi huvitavaks.

Jasper:

Olen väga rahul, et tegin valiku hispaania keele kasuks. Kõik ootused said täidetud ja enamgi veel.

Väga meeldis see, et sain keelt praktiseerida inimestega, kes hispaania keelt igapäevaselt räägivad. Tundide meeleolu ka üleüldse väga rõõmus. Isegi mu ema tuli tunni ajal tuppa ja ütles, et mõjub väga positiivselt. Teistele õppijatele soovitan kindlasti, kellel huvi on. Seda keelt ei olnud minu arust väga raske õppida, mis teeb omandamise mõnusamaks. Tundide ootused said kindlasti täidetud ja kõik väga super. (Märkus: tunnid toimusid koroona tõttu Zoomis)

Viljandi Merle keeltekooli intensiivkursus (6x4 akad. tundi) jaan - veebr 2019

********

Kursus oli väga õpetlik. Materjalid ja õpetamisstiil läbi mõeldud. Materjali esitamine ja õpetamine väga heal tasemel. Õhkkond oli ülimeeldiv. Tore seltskond. Sooviksin jätkata.

***********

Väga huvitav kursus! Toimumise aeg igati sobiv! Sooviksin jätkata.

***********

Suurepärane kursus, kindlasti sooviksin edasi arendada ja õppida hispaania keelt.

***********

Aitäh meie juurde Viljandisse tulemast pilkastel pimedatel õhtutel ja 
rikastamast meid oma kogemustega hispaania keele ja kultuuriruumi kohta! Esmaspäevane lõpupidu oli eriti äge ja minu meelest õpilased kõik väga inspireeritud. Loodetavasti igaüks leiab viisi, kuidas keelt elus hoida. Mulle tundus 
küll, et kõik soovivad ehk järgmisel sügisel jätkata. Kes teab, 
võib-olla juhtubki nii? Võin lisada ka omalt poolt, et 
oli suurepärane kursus. Hispaaniakeelsed sõnad keerlevad peas, 
grammatikat pole, aga on vaid lõputu soov püüda midagi kokku purssida.
Todo en la mente es un desastre y un carnaval al mismo tiempo! (?).

 

VARASEMATE  HISPAANIA KEELE ÕPPIMISE TAGASISIDED ON SIIN: (koolitused_tagasisided all)

bottom of page