KOOLITUSELT "TÕHUSA KEELEÕPPE NIPID"

*Meeldis õpetaja särav isiksus. Meeldisid sähvikud. Koolituse ülesehitus oli voolav ja kõik oli kergelt arusaadav. Palju isiklikke näiteid. Sain uusi metoodikaid.

 

*Tunnen end nüüd julgemalt, kui mõtlen suhtlemisele võõrkeeles. Tunnen ka, et pean õppimises looma endale parema süsteemi.

 

*Mulle meeldis koolitaja entusiasm ja positiivsus!

*Sain palju uusi nippe, kuidas keelt paremini selgemaks saada. Kõik olid väga lihtsad asjad, aga ise pole selle peale tulnud.

*Teema esitati läbi rikkalike isiklike kogemuste, meeldis kogu koolitus. Mõnus avatud suhtumine. Sain palju häid mõtteid, millega edasi minna.

KOOLITUS "TOO MAAILM KOJU KÄTTE!", 2018, Tartu Rahvaülikool

"Köitis Siivi vahetus ja siirus. Oli tunda, kuidas ta iga ihurakuga naudib seda, mida couchsurferina teeb ja kuidas ta meid innustada soovis. Mitte iga inimene ei ava ennast nii palju ega näita oma perest ning kodust fotosid, ei luba külalisteraamatu abil külaliste seikustest osa saada. Siivi tegi seda ja see

lõi koolitusele veelgi positiivsema ja pingevabama õhkkonna, külalisteraamat andis edasi emotsiooni ja ehedust ja fotod kogu seda rõõmu, põnevust ja rahulolu! Seda doseeringut oli just parasjagu, nii palju, et meid sütitada ja inspireerida ja et me kogeks, kui äge see on! Et maailm on meie ees lahti, kui me ise oleme valmis avama oma kodu ukse ja südame./---/

Ja muidugi võiks jagada veel ja veel, sest mida rohkem selle peale mõelda, seda enam kogen, kui palju see taas minu maailma muutis, kui vähe on õnneks vaja ja kui palju on väikeses Eestis sooje ja lahedaid inimesi. Selleks, et suuri ja ägedaid tegusid teha, ei pea elama Eesti mõistes suurlinnas ega olema juhtival kohal. Elasin kaasa igale Siivi jagatud sekundile ja läksin koju tunduvalt rikkama ja parema inimesena kui ma olin seda olnud enne."  

Palun edastage minu tänu ka Siivile! (Pr Männik)

HISPAANIA KEELE ÕPE

pr Ü. Villandi-Õsso enne Lõuna-Ameerikasse elama minemist (individuaaltunnid, suvi 2015 ja 2016)

 

"Kallis Siivi! Tahan, et teaksid kui väga me Ingridiga sinu keeletunde hindame. Eelmisel aastal kui alustasime, olin veidi kõhklev, et kas ei võiks käia siinsamas Tartus keeltekoolis, eratunde polnud kunagi võtnud ka. Kuid see sai kohe selgeks, et sinu juures õppimas käia oli väga tark valik. Seda et see töö sulle endale väga meeldiv oli tunda ja sellest ka head tulemused meie näol 😊

 Saime ju suht vähe aega õppimas käia, kuid huvitav oli see, et nii Ecuadoris kui ka Peruus teatud olukordades tuli meelde nii mõnigi sinu õpetatud lause või ka grammatiline reegel.

Eratunnid ehk väike grupp on suur eelis. Suudab igaühega personaalselt tegeleda ja kasu on igaljuhul rohkem kui topelt võrreldes keeltekooliga. (minu kogemus inglise keele kursustelt).

Sinu põhjalikkus ja südamega tehtud töö on mulle küll nii sobinud, et minu kiitmise asemel peaksid eelkõige ennast kiitma."

HISPAANIA KEEL, MINIGRUPI ÕPE - vastused tagasisides esitatud küsimustele

Vastajad: Dagmary, Vahur, Alar, Monika  - hispaania keele intensiivõppes osalejad detsember, 2016 

*Mis meeldis antud klubivormilise õppe puhul?

Alar: "Eriti meeldis mõnus ja sõbralik keskkond ja muidugi ka õpetaja. Selline vorm võiks saada kevadel ka jätkukursuse. Mõnusad conjod olid kõik."

Vahur: "Sundimatu õhkkond, sobiv tempo. Jäin tõsiselt mõtlema nende taskusedelite peale - plaanin need endale teha. Seega, võiks nende tegemisega alustada juba tunnis!? (Hea järgmisel päeval taskust võtta ja sedeleid lapata - õpitu kinnistub värskelt!). Huvi on jätkata. Esmalt tahaksin reaalses keelekeskkonnas ennast proovida. (Arvata võib, et seejärel motivatsioon tugevneb)."

Monika: "Eriti meeldis mulle vaba õhkkond. Ei olnud sellist ranget keeletundi kus tahaks ennast taharitta peita :P. Mängud sõnakaartidega olid ka head. Näiteks see sõnakaartide hunnikutesse jaotamine vastavalt kas on püsiv või muutuv "olema", millest me valesti aru saime. Kuigi me tegime ka valesti, jäid just selle pärast mulle kindlasti paremini mõned asjad meelde. Videodest ja lauludest sõnade ja lausete kuulamine oli ka mõnus." Dagmary: 

"Kasutatud õppematerjal oli super ja kui vaadata videoid, siis õpetaja andis aina uusi õppematerjale juurde, mida kasutada keeleõppes.

Raamatu materjal samuti viimase peal, kuid mind isiklikult ajas segadusse see grammatika, kuna ma pigem aina räägiks :). Ma sooviksin jätkata uuel hooajal sama grupi ja õpetajaga."

KOOLITUS "TÕHUSA KEELEÕPPE NIPID"

Anonüümsed vastajad, Tartu Rahvaülikoolis läbi viidud koolitus "Kuidas õppida keeli", kevad 2018

 

*Mulle meeldis kogu koolitus. Mõnus avatud suhtumine. Sain palju häid mõtteid, millega edasi minna. *Meeldis, et sain uusi teadmisi ja mõtteid keeleõppele ja kuidas seda enda jaoks sobivamaks teha. *Lühikese ajaga sai palju uusi teadmisi. Tore oli kuulda õpetaja rikkalikke kogemusi keelte õppimisel. *Meeldis õpetaja särav isiksus. Meeldisid sähvikud. *Teema esitati läbi rikkalike isiklike kogemuste. *Koolituse ülesehitus oli voolav. Kergelt arusaadav. Palju isiklikke näiteid. Uusi metoodikaid. *Tunnen end nüüd julgemalt, kui mõtlen suhtlemisele võõrkeeles. Tunnen ka, et pean õppimises looma endale parema süsteemi. *Mulle meeldis õpetaja entusiasm ja positiivsus *Meeldis see, et sain palju uusi nippe, kuidas keelt paremini selgemaks saada. Kõik olid väga lihtsad asjad, aga ise pole selle peale tulnud.*Meeldis koolituse atmosfäär. Tulin koolitusele võib-olla õpetaja rollis, et lahendada/leida vastused küsimusele, kuidas õpetada keelt. Võib-olla natukene mõtlesin ka enda inglise keele õpingute peale. Paljudes asjades sain kinnituse - õpetamisel liigun õiges suunas. Sain innustuse - kõik on võimalik!

Tagasiside on väärtuslik. Jaga siin teistele enda kogemusi ka!